20 Marca
2018
powrót

Szkółki piłkarskie: Gdańsk

Twoje dziecko chce trenować piłkę nożną, a Ty zastanawiasz się jakie są dobre szkółki piłkarskie w Gdańsku i nie masz pojęcia którą wybrać? Przygotowaliśmy poniższe zestawienie właśnie z myślą o Tobie i innych rodzicach, którzy stają przed podobnym dylematem. Nie ma ono charakteru rankingu, stanowi jedynie listę różnych akademii sportowych w Gdańsku, które prowadzą zajęcia dla małych dzieci i młodzieży.

Szkółki piłkarskie: Gdańsk

1. Pokolenia Lechii Gdańsk 

Jedyna szkółka piłkarska działająca w ramach fundacji, która nie pobiera pieniędzy za prowadzone zajęcia sportowe. Jej misją jest "praca z dziećmi i młodzieżą, wsparcie w życiu codziennym, wyrównanie szans i dostępność dla wszystkich podopiecznych".

Założyciele fundacji wiedzą doskonale jak skuteczny może być sport w przeciwdziałaniu patologiom społecznym - właśnie taki jest jeden z celów, jakie postawiono przed organizacją. Inne to: zapewnienie szkolenia pod okiem wykwalifikowanych trenerów, pomoc w zrozumieniu zasad moralnych, czy stworzenie warunków do nauki języków obcych.

Kadrę trenerską tworzą m.in.: Marcin Gąsiorowski i Bogusław Saganowski.

Wiek zawodników: 6 - 15 lat

Nabór odbywa się wielokrotnie w ciągu roku, dlatego warto śledzić profil fundacji na Facebooku, gdzie zamieszczane są najważniejsze informacje.

Numer telefonu kontaktowego do trenera koordynatora: 669 692 222

Inny numer kontaktowy: 511 392 701

Strona www: sport.bm.pl/pokolenialechiigdansk

2. Szkółka piłkarska Piki 

Szkółka piłkarska została założona w 2013 roku. Odbywają się w niej zajęcia dla dziewczynek i chłopców już od 5 roku życia. Celem działalności jest zachęcenie dzieci do regularnej aktywności fizycznej oraz rozwijanie w nich pasji sportowej.

Treningi prowadzone są w pięciu lokalizacjach na terenie Gdańska.

Do kadry trenerskiej należą m.in.: Marek Pikała, Mariusz Uglarenko, Marcin Ślązak, Jakub Wiedeński, Paweł Kajetanek i Marcel Kogutowski.

Wiek zawodników: od 5 roku życia

Numer kontaktowy: 505 246 213

Strona www: sport.bm.pl/szkolkapilkarskapiki oraz www.piki.biz

3. Klub sportowy Jaguar Gdańsk 

Gdański klub sportowy z kilkoma różnymi sekcjami, prowadzący zajęcia z piłki nożnej, judo i wędkarstwa dla dzieci i młodzieży. Kadrę trenerską tworzą m.in.: Robert Janik, Tomasz Błaszkowski, Adam Prusaczyk, Paweł Staruszkiewicz, Michał Połomski, Tomasz Mazur, Łukasz Sapielak i Krzysztof Wilk.

Wiek zawodników: 5 - 14 lat

(Jaguar Kids: zajęcia dla dzieci w wieku 3 - 6 lat)

Telefon kontaktowy: 695 418 335

Strona www: www.sport.bm.pl/jaguargdansk

4. SKS POLONIA GDAŃSK 

Klub sportowy z bogatą tradycją, założony jeszcze w 1945 roku. Posiada wiele sekcji sportowych, w tym piłkarską. Prowadzący zajęcia podkreślają, że równie ważne co sam trening i wyniki sportowe, są dla nich atmosfera i prawidłowy rozwój dzieci.

W skład kadry trenerskiej wchodzą: Krzysztof Myk, Zbigniew Kowalski, Łukasz Wiktorowski, Michał Olbryś, Wojciech Uzar, Kamil Bieniaszewski, Łukasz Jeżewski, Andrzej Gontarz i Wiktor Kowalski.

Wiek zawodników: 7 - 16 lat

Klub prowadzi stały nabór otwarty chłopców i dziewczynek do wszystkich grup dziecięco-młodzieżowych.

Telefon kontaktowy: 795 003 803

Strona www: www.poloniagdansk.pl

5. SPS Olimpic EMU Gdańsk 

Stowarzyszenie piłkarskie założone przez Pawła Budzijowskiego, który aktualnie jest trenerem zrzeszonych zawodników. Wielu wychowanków klubu było i jest reprezentantami Pomorza oraz Polski.

Wiek zawodników: 12 - 16 lat

Telefon kontaktowy: 508 105 018

Strona www: www.sport.bm.pl/olimpic

6. Football Pro Academy 

Szkółka piłkarska nastawiona na trening indywidualny każdego zawodnika. Założyciele mówią, że "szkolą jednostki, a nie zespoły". Akademia nawiązała współpracę z klubem Lechia Gdańsk i wchodzi w strukturę szkolenia Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk.

Kadrę trenerską tworzą: Dawid Banaczek, Tomasz Byszko, Tomasz Zawadziński, Mateusz Szczepkowski, Szymon Lachowicz, Maciej Łyczak,

Wiek zawodników: 3 - 12 lat

Football Pro Academy to wyłączny partner Lechii Gdańsk w zakresie szkolenia dzieci w tym wieku.

Telefon kontaktowy: 503 302 310

Strona www: www.footballproacademy.pl


Jeżeli Ty lub Twoje dziecko nie jesteście przekonani do piłki nożnej, warto zastanowić się również nad innymi dyscyplinami sportu. W Gdańsku funkcjonują również szkółki specjalizujące się np. w piłce ręcznej, judo, czy curlingu.

NLO SMS ZPRP Gdańsk 

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce istnieje już ponad 20 lat, zostało założone jeszcze w 1997 roku. Za pion sportowy odpowiada wicedyrektor - Andrzej Lisiewicz. Według szacunków szkoły, niemal 100 jej absolwentów gra na co dzień w zespołach PGNiG Superligi Mężczyzn.

Kadrę trenerską tworzą: Andrzej Lisiewicz, Jan Prześlakiewicz, Dariusz Tomaszewski, Marcin Pilch, Adam Lisiewicz, Michał Świrkula i Maciej Turnowiecki.

Nabór odbywa się na terenie całego kraju, najczęściej późną wiosną. Warto śledzić ogłoszenia publikowane na http://zprp.pl.

Telefon kontaktowy: (58) 557 21 31

Strona www: www.sport.bm.pl/smszprpgda

Curling Olivia 

Zajęcia z curlingu odbywają się na pierwszym profesjonalnym obiekcie do uprawiania tej dyscypliny w Polsce - na lodowisku kompleksu Hala Olivia. Tor powstał dzięki inwestycji Gdańskiego Klubu Sportowego Stoczniowiec, który odpowiada również za prowadzone tam zajęcia.

W skład kadry trenerskiej wchodzą: Michał Koehna, Wojciech Gubański, Bartosz Sitkiewicz i Krzysztof Domin.

Zajęcia odbywają się w soboty.

Wiek zawodników: 10 - 18 lat

W celu zgłoszenia chęci dołączenia do grupy młodzieżowej sekcji curlingu należy wysłać zgłoszenie na: stoczniowiec@curlingolivia.pl

Telefon kontaktowy: 696 916 464


Strona www: http://curlingolivia.pl/