11 Lutego
2018
powrót

Szkółki piłkarskie: Poznań

Twoje dziecko chce trenować piłkę nożną, a Ty zastanawiasz się, jakie są akademie piłkarskie w Poznaniu i którą wybrać? Z myślą o Tobie i innych rodzicach w potrzebie przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Nie ma ono charakteru rankingu, a stanowi jedynie listę akademii sportowych w Poznaniu, w których odbywają się treningi piłkarskie dla dzieci i młodzieży.

Szkółki piłkarskie: Poznań

1. Lech Poznań Football Academy 

Ogólnopolska sieć szkółek piłkarskich, prowadzona we współpracy Lecha Poznań z Football Academy, posiadająca ponad 50 oddziałów w całym kraju. Jedenaście z nich mieści się w Poznaniu, są to:

 • Poznań - Czapury
 • Poznań - Piątkowo Niebiescy
 • Poznań - Śródka
 • Poznań - Dębiec
 • Poznań - Podolany
 • Poznań - Winiary
 • Poznań - Junikowo
 • Poznań - Rataje Niebiescy
 • Poznań - Piątkowo Biali
 • Poznań - Strzeszyn
 • Poznań - Bułgarska

Najlepsi zawodnicy LPFA, po ukończeniu 6 roku życia, mogą trafić do Akademii Lecha Poznań. W każdym z ośrodków pracuje sztab wykwalifikowanych trenerów, którzy opierają swoje treningi na metodologii Akademii Lecha Poznań.

Wiek zawodników: 4 - 12 lat

Strona www: www.lpfa.pl

2. Akademia Piłkarska Reissa 

Sieć szkółek piłkarskich, organizująca zajęcia sportowe dla dziewczynek i chłopców w ponad 90 lokalizacjach na terenie całego kraju. Aż 24 ośrodki mieszczą się w Poznaniu. Dokładne adresy lokalizacji są dostępne na stronie www, ale są one tak rozmieszczone, że każdy, bez względu na miejsce zamieszkania w Poznaniu, będzie miał do nich blisko. Każdy zainteresowany może wziąć udział w dwóch bezpłatnych treningach i przekonać się czy kultura akademii piłkarskiej i sposób prowadzenia zajęć mu odpowiada.

W przypadku jakichkolwiek pytań, prowadzący szkółkę piłkarską zachęcają do kontaktu telefonicznego między 8:00 a 18:00. Numer kontaktowy: 502 741 749

Wiek zawodników:

 • Skrzat: 4 - 6 lat
 • Żak: 7 - 9 lat
 • Orlik: 10 - 11 lat
 • Młodzik: 12 - 13 lat
 • Trampkarz: 14 - 15 lat
 • Junior Młodszy: 16 - 17 lat

Akademia piłkarska prowadzi nabór przez cały rok - nie ma selekcji. Żeby zapisać dziecko za zajęcia, należy wypełnić formularz na stronie www.

Strona www: www.akademiareissa.pl

3. Akademia Kreatywnego Futbolu

Jedna z największych akademii piłkarskich w Poznaniu. Powstała z myślą o szkoleniu najmłodszych, ale szkoli dzieci i młodzież w wielu kategoriach wiekowych. Klasyczny trening piłkarski jest łączony z elementami taktycznymi i treningiem motorycznym. Zajęcia są skierowane do dziewczynek i chłopców - odbywają się w osobnych grupach. W kadrze trenerskiej są m.in.: Damian Seweryn, Marcin Urbaś, Arkadiusz Mąkina, Roman Łoś, Jarosław Kantorczyk, Dominika Machnacka i Jakub Ginew.

Wiek zawodników: 5 - 18 lat

Żeby zapisać dziecko na zajęcia należy wypełnić formularz na stronie www lub zadzwonić pod numer: 791 372 006.

Strona www: www.kreatywnyfutbol.pl

4. Klub Sportowy Koziołek Poznań 

Powstanie klubu stanowiło polską odpowiedź na zachodnioeuropejski system szkolenia sportowego dzieci i młodzieży. Obecnie w klubie trenuje 9 drużyn, czyli ponad 250 zawodników, których szkoli 11 trenerów. Są wśród nich: Adam Matuszewski, Michał Bigaj, Paweł Lisowski, Łukasz Bigus, Paweł Kulesa, Piotr Schulze, Marcin Kotowski i Hubert Pilarski.

Wiosną i latem treningi odbywają się na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu. Zimą zajęcia są przenoszone do wynajętej hali sportowej (między Ratajami i Piątkowem).

Wiek zawodników: 4 - 16 lat

Nabór odbywa się najczęściej raz do roku.

Strona www: www.koziolekpoznan.pl

5. Akademia Piłkarska dla Dzieci w Poznaniu - Mały Piłkarz 

Misją akademii jest zaszczepienie i rozwijanie sportowych pasji oraz zapewnienie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci. Założyciele szkółki zapewniają, że zajęcia cechują się przede wszystkim dobrą zabawą i brakiem presji na wynik. Akademia ma trzy oddziały w Poznaniu:

 • Nowe Miasto - Świętego Michała 50
 • Winogrady - Szkoła Podstawowa nr 12 im. Wielkopolskiej Brygady Kawalerii, osiedle Zwycięstwa
 • Skórzewo - Szkoła Podstawowa im. F. Chopina

Wiek zawodników:

 • przedszkolaki: 4 - 6 lat
 • żaki: 6 - 8 lat

Żeby zapisać dziecko na trening należy, wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie lub zadzwonić pod numer telefonu: 726 290 401

Strona www: www.malypilkarz.pl

6. RED BOX Piłkarska Akademia 

Twórcy akademii podkreślają, że szkolenie opiera się w równym stopniu na aspekcie sportowym i wychowawczym. Zaangażowani trenerzy dysponują odpowiednim wykształceniem, doświadczeniem i umiejętnościami pracy z dziećmi. Zajęcia odbywają się w grupach 10-15 osobowych. Akademia prowadzi również osobne zajęcia dla bramkarzy oraz treningi indywidualne. RED BOX Centrum Sportowe, w którym trenują dzieci, mieści się przy ul. Promienistej 27a.

Wiek zawodników: 5 - 10 lat

Terminy naborów są ogłaszane na bieżąco, warto śledzić profil akademii na Facebooku.

Telefon kontaktowy: 730 992 150

Strona www: www.redboxpilkarskaakademia.pl

7. Szkółka Młodego Piłkarza "Wichniarek" 

Akademia jest wpisana do ewidencji uczniowskich klubów sportowych. Zajęcia odbywają się w maksymalnie 15-osobowych grupach i każda z nich ma zapewnione wsparcie trenera. W działalność szkółki są zaangażowani: Artur Wichniarek (były piłkarz reprezentacji Polski i Lecha Poznań), Tomasz Wichniarek (trener piłki nożnej) i Grzegorz Wichniarek (specjalista ds. marketingu sportowego). W skład sztabu szkoleniowego wchodzą: Bartosz Zawadzki, Armin Bezler i Jacek Bentkowski.

Treningi odbywają się w trzech lokalizacjach:

 • SP Cogito ul. Sierakowska 23
 • SP 46 ul. Inowrocławska
 • Zespół Szkół, ul. Świerczewskiego 46

Wiek zawodników: 10 - 17 lat

Strona www: www.szkolka-wichniarek.pl

8. Szkółka Piłkarska Waldemara Psidury 

Zgodnie z misją szkółki, którą jest stworzenie młodym zawodnikom dobrych warunków do wszechstronnego rozwoju, dzieci trenują poprzez zabawę i są wychowywane w duchu sportu. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Latem na Orlikach, a zimą w halach sportowych. Kadrę trenerską tworzą: Waldemar Psidura (posiada uprawnienia trenerskie UEFA A) oraz Mateusz Duszyński.

Telefon kontaktowy do Waldemara Psidury: 609-056-773

Zapisy trwają przez cały rok.

Wiek zawodników: 4 - 12 lat

Strona www: www.szkolkawp.plMamy nadzieję, że powyższe zestawienie ułatwi ci wybór najlepszej szkółki piłkarskiej dla twojego dziecka. Warto kierować się zarówno dogodną lokalizacją (żeby dziecko nie spędzało kilku godzin dziennie dojeżdżając i wracając z zajęć), kadrą trenerską, jak i opiniami w sieci.


Jesteś trenerem? Prowadzisz akademię piłkarską w Poznaniu i chcesz, żeby znalazła się na naszej liście? Napisz do nas, wyślij nam adres strony www akademii, a po weryfikacji - dodamy odpowiednie informacje. Jeżeli szukasz wygodnej aplikacji do zarządzania klubem sportowym - przetestuj sportBM i przekonaj się, że Twoja codzienna praca może być znacznie łatwiejsza. Oszczędzisz czas na formalnościach i będziesz mógł przeznaczyć go na trening z podopiecznymi.